Stránky o kočkách Stránky o koních Koňská inzerce Cestování nejen po Novém Zélandu

O plemeni Ragdoll

Pokud nyní čtete tuto stránku, je zde zbytečné uvádět popis, charakter a standard plemene, jelikož na internetu je o tom mnoho informací a není složité tyto informace dohledat.

Přeci jen bych sem uvedla naše dosavadní zkušenosti s ragdolly. Pokud se budete o toto plemeno více zajímat, tak jako jsem se zajímala před vybráním naší první slečny já, nejednou narazíte na tvzení, že kdo si pořídí jednou ragdolla nebude již chtít nikdy jiné plemeno kočky. Na tuto větu si pamatuji, nedovedla jsem si představit v čem se ragdoll může lišit od ostatních koček natolik, abych už vždy dala přednost tomuto plemeni. Na tuto větu jsem proto pohlížela trochu s nadsázkou. Po roce a půl žití s ragdollem mohu s touto větou naprosto souhlasit. Každý si na to asi, ale musí přijít sám, je spousta věcí čím Vás může ragdoll oslovit a v konečné fázi uchvátit na tolik, že budete dávat přednost tomuto plemeni na vždy.

Nás uchvátil v celé své kráse. Silné polodlouhosrsté tělo s hedvábnou srstí a velkýma modrýma očima na kulaté hlavě. Člověk žasne nad mimikou ragdollů, nad jejich výrazy ve tváři. Ač se jedná o plemeno s tzv. psí povahou, kočičí důstojnost, hrdost a osobitost si přesto ponechalo. Všechny tyto tři charakterové vlastnosti byly ragdollům rozdávány po hrstech. Ragdollové jsou velmi snášenlivý ať už k lidem nebo k ostatním zvířatům. Raději utečou nebo podřídí, než aby zautočili. Již nebude od veterináře chodit se zakrvenýma rukama. Naopak, budete chváleni, jak Vaše kočička, ač vyděšená, vše zvládá bez škrábání, kousání a nařikavého mňoukání. Právě proto je i toto plemeno jako jedno z mála využíváno na felinoterapii.

Samozřejmě se její tolerantnosti nesmí zneužívat a např. před dětmi by ragdoll měl mít vždy svoje místečko (pelíšek) kam se před nimi může schovat do klidu. Předejdeme tak problémům a nepříjemnostem, jelikož i ragdoll samozřejmě umí dát na jevo svojí nelibost a nespokojenost.

Vzhledem k psí povaze je ragdoll velmi nerad sám. Pokud trávíte mnoho času v zaměstnání a přesto se pro toto plemeno rozhodnete, dopřejte svému ragdollovi kamaráda v podobě druhé kočky, nejlépe se stejnými povahovými vlastnostmi. Na druhou stranu by si každý kdo uvažuje o tomto plemeni měl uvědomit, že v období línaní budete na zemi nacházet chuchvalce jemných chlupů, tyto chuchvalce nebudete však nacházet jen na zemi, protože ragdoll je velmi zvědavé zvířátko, které vleze všude. Chlupaté záclony nejsou výjimkou, ragdoll velmi rád pozoruje dění venku. Stejně tak nábytek a oblečení neunikne jemným ragdollovým chlupům. Abych ale nekončila takto, mohu doporučit na oblečení a malé plochy samolepící váleček, který se běžně prodává v supermarketech. Ten Vás chlupů spolehlivě zbaví, stejně tak jako z velkých prostor vysavač :o)

plants
Předchozí
šipka vlevo
Následující
šipka vpravo
Zavřít Přesunout